Як працювати пасічникам в умовах воєнного стану
Мінагрополітики підготувало детальні рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам.
1. Реєстрація, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків сільгоспугідь пестицидами
Порядок реєстрації, розміщення пасік в умовах воєнного часу не змінився.
Пасічники мають отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки. Для цього треба надіслати письмове звернення до територіального управління Держпродспоживслужби. У цей паспорт на постійній основі слід вносити дані про клінічний огляд бджіл і контроль хвороб.
Держпродспоживслужбу інформувати про всі зміни в роботі паски.
2. Перевезення (кочівля) пасіки
Під час обробітку сільгоспкультур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням за застосуванні пестицидів.
Попередньо необхідно визначити кількість бджолиних сімей, які підлягають перевезенню. У державній лікарні ветеринарної медицини району підтвердити благополуччя району щодо карантинних хвороб бджіл, з’ясувати ветеринарно-санітарний стан місцевих пасік і джерел водопостачання та можливість перевезення на медозбір і запилення. Також потрібно отримати власне дозвіл на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення – ветеринарне свідоцтво за формою № 1.
Крім того, господар пасіки повинен отримати письмове запрошення від господарства на запилення культур, а також довідку від сільського голови про дозвіл на розміщення пасіки. Тільки тоді можна її перевозити.
Після прибуття в район медозбору для запилення бджоляр має пред’явити в орган державної ветеринарної медицини району (міста) ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасік.
Міжобласні перевезення відбуваються за узгодженням із відповідними Головними управліннями Держпродспоживслужби областей.
Якщо процес перевезення (кочівлі) припадає на комендантську годину, обов’язково слід повідомити відповідну військову адміністрацію та поліцію.