Тваринництво

Як полтавський «Скіф» зменшив кількість випадків гіпокальціємії у корів

Як полтавський «Скіф» зменшив кількість випадків гіпокальціємії у корів

СТОВ «Скіф» (Полтавська область) покращило стан корів і знизило кількість випадків гіпокальціємії.

Про це розповів головний ветлікар господарства Олександр Кармазін, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Насамперед правильно розподілили тварин на технологічні групи.

«Дійне стадо сортуємо й годуємо відповідно до продуктивності. Перед запуском корегуємо раціон, – зазначив він. – Також виділили дві групи сухостою – ранній і пізній, бо і там, і там є свої розбіжності в годівлі для хорошого старту корови після отелення. Новотільні, роздоювання також виділено окремо».

Відповідно до технологічної групи застосовують премікси вітчизняного виробництва.

Раніше «Скіф» мав проблеми з гіпокальціємією у новотільних. Звідси й затримання посліду, і парези, і кетози, і довгий вихід тварин на пік лактації. Також це позначалося на відтворній функції корів: приховані метрити, перегулювання, зниження відсотка запліднюваності. Нині таких проблем менше, стверджує Олександр Кармазін.

«Завдяки скороченню випадків гіпокальціємії отримали багато результатів. По-перше, нормалізували обмін речовин у новотільних корів. Питання кетозу і до цього в принципі було контрольоване, адже ми моніторили кількість кетонових тіл у крові корів, вживали відповідні заходи. Але нині випадків клінічного кетозу стало набагато менше, – наголосив він. – Деколи реєструємо субклінічну форму, але з цим уже набагато легше працювати».

Завдяки тому, що в крові новотільних тепер достатньо кальцію, у господарстві фактично немає випадків затримання посліду. Раніше проблему мали у 20-25% випадків, нині – 5-8%.

«Звісно, такий результат позитивно впливає і на скорочення сервіс-періоду, і на підвищення відтворної функції корів, – зауважив ветлікар. – Набагато скоротилася кількість перегулювань, тварини нормально приходять в охоту і тільніють. Окрім того, стали рідкістю класичні парези. Корови швидко адаптуються до нового раціону, засвоюють максимум поживного з корму, не залягають після отелення й доволі швидко виходять на пік лактації».

Як повідомлялося, аніонні добавки уп’ятеро знижують ризик гіпокальціємії у корів.