Названі потенційно небезпечні шкідники озимих на Одещині
В процесі огляду посівів озимини на Одещині виявили такі найпоширеніші шкідники як-от імаго клопа шкідливої черепашки, личинки дротяників та несправжніх дротяників, гусениці озимої та листогризучих совок, травневих хрущів, імаго колорадського жука тощо.
Про це повдомляє ГУ Держпродспоживслужби в Одеській
Перезимівля шкідливих організмів пройшла задовільно, відсоток загибелі шкідників сільськогосподарських угідь незначний і коливається в межах 5-12%.
Загибель мишоподібних гризунів в основному зумовлена проведенням винищувальних заходів родентицидами, а також несприятливими кліматичними умовами зимового періоду і становить 15%.
Шкідники, які перезимували, перебувають у доброму та задовільному фізіологічному стані, за сприятливих агрокліматичних умов спроможні швидко відновити чисельність популяції. Тому моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин набуває важливого значення для прийняття правильного рішення щодо обсягів передбачуваних робіт із захисту рослин та збереження майбутнього врожаю.
«Узагальнені дані в подальшому використовуватимуться для складання прогнозу поширення та розвитку шкідливих організмів у весняно-літній період та методичних рекомендацій щодо захисту сільськогосподарських культур», – ідеться в повідомленні.
Нагадаємо, по Україні за зимовий період загинули до 29% шкідників сільгоспкультур.