Техніка

Розробили інноваційний комплекс для миття коренеплодів у польових умовах

миття коренеплодів
Комплекс для миття коренеплодів у польових умовах від АТ «КЕМЗ»

У цеху Каховського експериментального механічного заводу (АТ «КЕМЗ») завершили складання першого мобільного комплексу для миття коренеплодів у польових умовах.

Про це AgroTimes повідомляє прес-служба заводу.

Комплекс є мийною лінією, що складається з трьох технологічних одиниць, сформованих на двох колісних платформах.

Лінія укомплектована приймальною машиною для замочування сировини V-BM522, каменевідділювальною станцією V-BL.002 та машиною для чистового миття сировини барабанного типу V-BF732. Усі три одиниці, а також колісні платформи були розроблені «з нуля».

Оскільки комплекс буде використовуватися в польових умовах, концепція розробки спрямована на економію води. Потужні й абсолютно безшумні насоси датського виробника GRUNDFOS забезпечують надійний оборот води в корпусах мийних машин і каменевідділювача.

«Приймальна машина для замочування сировини V-BM522 укомплектована сучасною модульною пластиковою стрічкою, частотним керуванням руху стрічки та іншими корисними опціями. Установка для відокремлення каміння V-BL.002 містить усі наші найкращі напрацювання за останні роки, що стосуються сепарації каміння від сировини в потоці. Корпус обклеєний гумою, зручно розроблено систему регулювання водяних потоків. Барабанна машина V-BF732 отримала низку нововведень. З нуля спроектований вузол фіксації барабана, що дозволило уникнути упертих роликів, занурених у воду. Насос системи зрошення італійського виробництва забезпечує ефективне обмивання сировини в барабані. Усі технологічні одиниці укомплектовані нержавіючими інспекційними люками та сучасною системою керування», – йдеться у релізі.

Транспортні платформи отримали нові опції у вигляді пневматичної гальмівної системи, унікальної системи знімних причіпних пристроїв, гвинтових домкратів і швидкороз’ємних з’єднань низьковольтних електричних мереж.

Продуктивність комплексу становить від 6 до 12 т/год, залежно від типу сировини та ступеня забруднення. Споживання води – не більше 0,3 м3/на год (без урахування води на заповнення гідравлічної системи).

Раніше ми повідомляли, Каховський завод розробив установку для максимально механізованого очищення цибулі.