Агрономія

Як не припуститися помилок у використанні накопиченої вологи

Як не припуститися помилок у використанні накопиченої вологи

Попри значні запаси доступної вологи в ґрунті на Присивашші далеко не на всіх полях їх використали повною мірою для отримання своєчасних і дружних сходів озимини. Багато аграріїв припустилися помилок у використанні накопиченої вологи.

Про це розповів Микола Остапенко, старший науковий співробітник Генічеська дослідна станція ДУ ІЗК НААН України у журналі The Ukrainian Farmer.

На полях Присивашшя з третьої декади травня і впродовж літа 2021 року випало 210 мм опадів за середньорічної норми 123 мм. Це посприяло аномально великому нагромадженню продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту на час сівби озимих зернових культур і період осінньої вегетації.

Аналізуючи хід виконання підготовки ґрунту в допосівний період, науковець вказав на прорахунки, що призвели до значних втрат вологи з верхнього шару ґрунту (0–10 см).

Перше порушення агротехнічних вимог сталося через велике запізнення в обробітку ґрунту в після збиральний період. Це спричинило на фоні достатнього зволоження активне зростання бур’янів і падалиці попередника й призвело до втрати з ґрунту вологи та поживних речовин.

«Агровиробники на таких полях були змушені проводити обробіток ґрунту на глибину не меншу як 8–10 см, сприяючи активній аерації посівного шару ґрунту – таким чином, було припущено другої помилки, що призвело до невідворотних втрат вологи й не уможливило своєчасне одержання повноцінних сходів», – пояснив науковець.

Нагадаємо, терміни перезимівлі озимих зернових на Присивашші скорочуються.