Львівська залізниця оптимізує перевезення зернових вантажів
Під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» розповіли про заходи для вирішення проблемних питань, що виникають під час перевезення зернових вантажів залізницею.
Про це зазначив керівник комерційного департаменту Львівської залізниці Юрій Іщук.
- Налагодження тісного зв’язку з вантажовідправниками для оперативного вирішення проблемних питань.
Також на рівні засідань органів місцевої влади проводяться наради, за участі голів ОДА й працівників залізниці, для спільного вирішення певних проблем.
- Перерозподіл тягового рухомого складу залежно від експлуатаційної ситуації, як між залізницями, так і між областями.
«Останнім часом з’явилася проблема, пов’язана з тяговим рухомими складом. Але оскільки сезонність перевезення вантажів у областях України різна, ми впливаємо на процес перерозподілу шляхом передислокування певної кількість локомотивів, наприклад, на Львівську залізницю. Сьогодні там, де дозволяє профіль, використовуємо американські локомотиви, якими вивозимо по 5 тис. вагонів. Також перерозподіляємо маневрові й магістральні локомотиви всередині залізниці між областями, де є на це попит, бо возимо не тільки зерно, а й вугілля та будівельні матеріали», – відзначає Юрій Іщук.
- Звернення максимальної уваги на ремонт локомотивів.
Зазначають, що минулий рік був нестабільний щодо проведення ремонту колій, бо він збігався з часом пікових перевезень зернових. Тому наразі на проведення цього заходу виділено найбільше коштів.
- Оперативна заміна зерновозів у випадку виявлення непридатних для навантаження в технічному чи комерційному відношенні.
- Просування вантажів дільницями залізниці з ускладненою поїзною ситуацією та систематичний аналіз термінів доставки.
«Ми займаємось контролем кожного поїзду. Зокрема, маємо автоматизовану базу даних, у якій відслідковуємо, де затримуються вантажі й точково впливаємо на просування того чи іншого виду рухомого складу», – додає Юрій Іщук.
Нагадаємо, Львівська залізниця відзвітувала про перевезення зернових вантажів у 2021 році.