Агромаркет

В «Прозорро» дали поради організаторам земельних аукціонів щодо оформлення лотів

Організатори земельних аукціонів мають дотримуватися певних порад від ДП «Прозорро.Продажі», щоб потім не довелося видаляти лот й успішно продати ділянку.

Про це під час вебінару повідомив проєктний менеджер ДП «Прозорро.Продажі» Владислав Уривський.

За його словами, описувати земельну ділянку організатор має повно та не припускатися помилок. Також потрібно завантажити принаймні 3 фотографії земельної ділянки, яку виставлятимуть на аукціон. Так учасники аукціону зможуть зрозуміти, як виглядає ділянка.

Потрібно завантажити і документи: проєкт договору купівлі-продажу чи оренди землі, а також документи, пов’язані з витягом ДЗК й витягом Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

«Важливао правильно зазначити цільове призначення та інші характеристики земельної ділянки, зокрема кадастровий номер. Також потрібно зазначати вид угідь: для рілля, сіножаті, забудови тощо. Крім того, необхідно вказати код адміністративної одиниці (КОАТУУ) – цей код допомагає визначити місцезнаходження земельної ділянки, коли в неї немає адреси. Це може бути ділянка землі сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту», – зауважив Владислав Уривський.

У разі, якщо земельна ділянка перебуває в оренді, необхідно вказати інформацію щодо осіб з переважним правом викупу угідь.

«Ще одна порада: відповідати на запитання, які ставлять учасники аууціону щодо ділянки. Це дуже важливо, адже коли об’єкт продається, зазвичай виникають питання щодо нього. Скоріш за все, якщо немає питань, аукціон взагалі не відбудеться», – додав Владислав Уривський.

Нагадаємо, дані щодо земельних аукціонів відтепер можна проаналізувати в «Прозорро». Раніше в «Прозорро» розповіли про основні етапи земельних аукціонів.