Як ФГ «Махно-агро» на Чернігівщині готується до переходу на mini-till
Фермерське господарство «Махно-агро» на Чернігівщині планує за кілька років перейти на технологію обробітку mini-till. І вже нині в господарстві почали процес підготовки, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Я обрав для себе оранку, на цей рік планую провести глибоке розпушування, щоб максимально прибрати ущільнення ґрунту. – зазначив власник сільгосппідприємства Олег Махно. – План такий: перший рік розпушити ґрунт, другий-третій – максимально прибрати вторинне ущільнення на глибину до 40 см. Звісно, хочеться спробувати mini-till – у майбутньому так і буде, але для цього потрібна відповідна техніка».
До того ж для мінімального обробітку потрібен перехідний період, треба два-три роки проводити глибокий обробіток, щоб прибрати вторинне ущільнення. Тоді й погодні ризики, пов’язані з браком вологи, можна применшити.
«Уважаю, якщо ми правильно провели обробіток ґрунту і за осінньо-весняний період максимально накопичили вологу й зберегли її у верхньому шарі ґрунту – і далі максимально рано посіяли, враховуючи температуру ґрунту, то погодні ризики в нашій зоні невеликі. Так, коли перший раз орали землю, ми не бачили вологи на глибині 30 см. Але тепер у нас земля підготовлена – думаю, такого не повториться, навіть якщо буде посуха», – додав аграрій.
Нагадаємо, впровадження ресурсоощадних технологій зменшить втрати гумусу. Втім, для технологій мінімального обробітку в Україні придатні лише 61,6% сільгоспземель.