Вчені зменшили зараження фітофторою без фунгіцидів
Патоген Phytophthora, розмір якого менше 1/10 товщини людської волосини, здатний проникати через захисний шар на листі рослин та ініціювати розвиток хвороби. Вчені виявили: щоб цьому запобігти, треба унеможливити прикріплення патогену до поверхні листка.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
Відкриття, зроблене у рамках унікальної співпраці Вагенінгенського Університету (Нідерланди) і експертів-дослідників у сфері патології рослин, клітинної біології та фізики робить боротьбу з фітофторозом більш ефективною, дієвою та стійкою в довгостроковій перспективі, без застосування ЗЗР і селекції рослин.
«Закони механіки говорять нам, що Phytophthora не може проникнути в рослину, якщо попередньо не прикріпиться до поверхні листа», – зауважив професор фітопатології Франсін Говерс.
Тобто спочатку патоген має закріпитися на листі, а потім його інфікувати.
Щоб перевірити це твердження, дослідницька група обробила листя рослин картоплі нетоксичною і недорогою речовиною, яка руйнує липкий шар на листі картоплі й унеможливлює фіксацію на ньому патогена. Це призвело до зниження рівня інфікування приблизно на 65%. Ефект вдалося збільшити до 100% під час випробування на штучних поверхнях.
Читайте також: Обприскувач виїздить на картопляне поле до 10 разів за сезон