Елеватор

Найбільше випадків загоряння відбувається при сушінні кукурудзи, - фахівець

Найбільше випадків загоряння відбувається при сушінні кукурудзи, - фахівець

Сушарка є потенційно небезпечним об’єктом й незалежно від типу вона може загорітися.

Про це під час Всеукраїнського практичного форуму «Власний елеватор» повідомив директор ТОВ «Греко Груп» Іван Корженко.

Він зауважив, що з метою зменшення випадків пожеж обладнання «Греко Груп» сушить зерно за допомогою напівтеплообмінника.

«Вважається, що на газу сушити безпечніше. За офіційною статистикою, у минулому році горіло 293 сушарки. Є така приказка: «Не горів той, хто кукурудзу не сушив»», – зауважив Іван Корженко.

Він додав, що найбільше випадків загоряння відбувається саме коли сушать кукурудзу через потреби обробити великі обсяги зерна, яке в залежності від року та від регіону може надходити на елеватор із високим ступенем вологості.

За його спостереженнями, пожежі при сушіння соняшника трапляються рідко.

Тим не менш, за його словами, пожежі можуть виникнути у будь-якому типі сушарок – недарма у кожного агровиробника на складі зберігаються додаткові короба. Він радить мати в запасі не менше 10 коробів.

«Короб коштує 2-2,5 тис. грн. Це копійки у порівнянні з можливими втратами від пожежи й потім простоювати принаймні 3-5 днів», – додав Іван Корженко.

Фахівець також радить з метою уникнення загоряння сушарок дотримуватися правил експлуатації від виробників, зокрема, раз у шість діб чистити сушарку.

Більше інформації про Всеукраїнський практичний форум «Власний елеватор» читайте тут.

Раніше ми писали, що зона відповідальності людини у загорянні сушарок становить 40%.