Вчені дослідили адаптивний потенціал сортів винограду
У 2021 році селекціонери ННЦ «ІВіВ ім. В. Є. Таїрова» розпочали дослідження групи інтродукованих та власної селекції сортів та форм різного генетичного та географічного походження.
Про це йдеться в колонці на AgroTimes співробітниці інституту Людмили Герус.
«Метою нашої роботи було дослідження адаптивного потенціалу та порівняння його рівня у групі інтродукованих сортів та сортів власної селекції». – пише вона.
Рівень адаптаційних ознак залежить від наявності механізмів захисту від абіотичних та біотичних стресорів, які обґрунтовуються походженням від стійких сортів.
Наприклад, походження від морозостійких сортів Vitis amurensis обґрунтовує наявність анатомічних та біохімічних механізмів захисту від впливу від’ємних температур, а наявність у розрахунковій генетичній формулі генів стійких американських видів обумовлює біохімічні та фізіологічні особливості, які забезпечують високий рівень стійкості проти збудників хвороб грибної етіології. Також походження від посухостійких середньоазійських сортів сприяє зменшенню сприйнятливості до впливу нестачі вологозабезпечення.
Читайте також: Україна втратила багато стійких сортів винограду