Європа та Центральна Азія посилюють зобов'язання щодо перетворення продовольчих систем
Країни-члени ФАО регіону Європи та Центральної Азії у межах сорок другої сесії Європейської комісії з сільського господарства ухвалили рекомендації щодо вдосконалення агропродовольчого виробництва, підтримки сільської економіки та просування гендерних питань.
Про це повідомляє пресслужба ФАО.
Країни-члени ФАО наголосили на необхідності вийти за межі продовольчої системи як лінійної та вузької концепції, а замість цього використовувати цілісний та комплексний підхід, який веде до покращення виробництва, покращення якості харчування, покращення стану навколишнього середовища та покращення якості життя через досягнення синергії та компромісів у конкретних галузях. Країни також відстежуватимуть та враховуватимуть вплив пандемії COVID-19 на продовольчу безпеку, харчування та джерела засобів існування населення, яке займається виробництвом продовольства.
У зв’язку з цим, з метою перетворення способів виробництва, переробки, розподілу, підготовки та споживання харчових продуктів, а також підвищення якості харчування в регіоні, Комісія рекомендує зміцнювати співпрацю та міжгалузевий діалог, забезпечувати збалансованість між здоровим харчуванням та стійкістю, підвищувати рівень рівності та інклюзивності через надання підтримки джерелам засобів до існування та якості харчування для найуразливіших верств населення, а також збільшувати інвестиції в агропродовольчі системи за допомогою підвищення ефективності виробництва та доданої вартості.
«Диверсифікація продовольчих систем сприяє підвищенню стабільності, життєстійкості та стійкості, та, зрештою, доступності різноманітних та поживних харчових продуктів. Для підвищення якості виробленої продукції необхідно забезпечувати більшу різноманітність масштабів виробництва, сільськогосподарських культур, каналів збуту, джерел фінансування, фінансових інструментів, технологій, доданої вартості та соціальних процесів», — зауважив Петро Влодарчик, секретар Європейської комісії з сільського господарства.
У доповіді сесії країнам-членам рекомендовано створювати належне середовище для впровадження інновацій та надавати підтримку у розвитку фінансових систем, що сприяють збільшенню та диверсифікації фінансових інструментів та постачальників послуг. На підтримку цього ФАО зобов’язалася, поміж іншого, сприяти обміну знаннями та досвідом, надавати відповідні дані та аналіз, а також популяризувати зелені, природні рішення.
Раніше індекс цін ФАО на зернові знизився на 0,6 відсотка.