Агрономія

Особливості застосування гербіцидів із різними діючими речовинами

Застосування гербіцидів із діючою речовиною етаметсульфурон-метил на озимому ріпаку підсилює дію проти капустяних видів бур’янів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зокрема, це стосується гірчиці польової, жовтушника прямого і редьки дикої, а також волосняка розсіченого, гірчака почечуйного, зірочника середнього, ромашки непахучої та проявляє дію на метлюг звичайний.

А за осіннього застосування гербіцидів, компонентом яких є галауксифен-метил, можлива незначна фітотоксична дія (деформація листків, побіління жилок).

«Це проявляється на деяких рослинах, які на період унесення гербіциду не мали 3-4 справжніх листків. Ознаки фітотоксичності проходять через два-три тижні після проявлення», – зазначив Іван Кифорук (Прикарпатська ДСГДС Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН).

Науковець нагадав, що для підвищення ефективності контролювання бур’янів і запобіганню виникнення резистентності до гербіцидів практикується поєднання кількох діючих речовин препаратів, які доповнюють одна одну за спектром дії.

Раніше повідомлялося, від чого залежить ефективність застосування гербіцидів.