Агроном назвав найбільші помилки органічних ягідників
Виробники органічних ягід мало уваги приділяють захисту рослин, не враховують аналіз ґрунту та поливної води а також використовують неякісний посадковий матеріал.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Найперша помилка – це те, що більшість непрофесіоналів вважають органічний підхід вирощуванням для лінивих, – зауважив Богдан Гнатюк, агроном підприємства «Двіпа», яке на Дніпропетровщині вирощує 12 га органічних суниць, малини та порічок. – Іншими словами, в їхньому розумінні за органічного підходу нічого не треба вносити, про рослини не треба дбати. Тому початківці мало уваги приділяють правильному захисту рослин. Органічна схема захисту планова і поступова: майже кожен тиждень маєш вносити препарати, незалежно від того, хворіє рослина чи ні. Приміром, фунгіцидів системних у нас немає, лише контактної дії, тому нам настільки важлива профілактика захворювань».
Спеціаліст додав, що нові виробники органічних ягід починають працювати на плантації без аналізу ґрунту чи поливної води, а неякісний посадковий матеріал знищує приблизно 50% потенційного врожаю по всій країні.
«Початківці часто не розуміють критеріїв вибору посадкового матеріалу і купують розкорчовку з поля. Навіть якщо один такий горе-саджанець буде коштувати гривню, то треба закладати втрати мінус 40% урожаю, і це в кращому випадку», – наголосив Богдан Гнатюк.
Читайте також: Прихід агрохолдингів у ягідництво покращить ситуацію в галузі, – агроном