Які гербіциди найефективніші проти сегетальної рослинності на ріпаку
Ґрунтові гербіциди суттєво знижують забур’яненість агроценозу ріпаку озимого. Найвищу ефективність проти сегетальної рослинності забезпечують дво-трикомпонентні гербіциди, а також сумісне застосування препаратів із діючими речовинами метазахлор і кломазон, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Як показали дослідження Прикарпатської ДСГДС Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН, біологічна ефективність цих гербіцидів становить від 87 до 89,7%.
«Гербіцид на основі метазахлору проявляє нижчу ефективність проти попередніх на 5,7-9,3%, а гербіцидна дія препарату з діючою речовиною кломазон була недостатньою й становила 62,4%», – зазначив науковець Іван Кифорук.
За його словами, гербіциди на основі метазахлору ефективно контролюють бур’яни: вероніку перську і польову, кропиву глуху пурпурову і стеблообгортаючу, незабудку польову, роман польовий, ромашку непахучу, зірочник середній, озимий злаковий – метлюг звичайний.
Дво-, трикомпонентні препарати ефективні ще проти маку самосійки, підмаренника чіпкого, а також ярих – лободи білої і багатонасінної. Гербіцид з діючою речовиною кломазон проявляє фітотоксичність у вигляді хлорозу (побіління листків) протягом чотирьох тижнів вегетації ріпаку.
Нагадаємо, ефективність застосування ЗЗР на ріпаку залежить від рН розчину.