Які переваги застосування стимуляторів росту на озимині
Стимулятори росту рослин, якими, без сумніву, є препарати на основі гумінових і фульвокислот, здатні суттєво підвищити продуктивність посівів озимих зернових культур, зокрема, пшениці озимої, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Доведено, що препарати на основі солей гумінових та фульвових кислот виконують акумулятивну функцію – стимулюють і підтримують повноцінне живлення рослин, підвищують рН кислотних ґрунтів і знижують рН лужних ґрунтів, нейтралізуючи обидві умови.
Крім посилення інтенсифікації життєдіяльності рослинних організмів та пришвидшення біохімічних процесів, спрямованих на покращання процесів живлення, дихання та фотосинтезу, вони здатні підвищувати стійкість посівів до несприятливих погодних умов і до ураження їх шкідниками і хворобами.
Помітно зростає також зимостійкість озимої пшениці внаслідок глибшого розміщення вузлів кущення рослин та більшого нагромадження в них цукру. Загалом під впливом біостимуляторів повніше реалізується генетичний потенціал рослин, створений природою та селекційною роботою.
«Зрозуміло, що застосування речовин стимуляційної дії не може замінити інших складових технології вирощування зернових культур, хоча в окремих випадках дає можливість зменшити кількість унесених мінеральних добрив і пестицидів, що впливає насамперед на якість продукції», – зазначив Микола Солодушко (Інститут зернових культур НААН України).
Раніше була обґрунтована потреба пізніх посівів ріпаку в регуляторах росту.