Агрономія

Температурні гойдалки переривають стан спокою озимих

Температурні гойдалки переривають стан спокою озимих

Підвищення температури повітря, що спостерігається на всій території України, провокує переривання стану спокою озимих культур. У рослинах запускаються механізми «дихання» і вони починають втрачати цукри. А це призводить до ослаблення рослин, адже фотосинтез не відбувається і озимі не поповняють втрачені запаси енергії.

Про це AgroTimes дізнався в доктора біологічних наук, заступника директора BARTSOS Group Івана Кривенка.

«Небезпека в тому, що надалі навіть незначне зниження температури повітря (до -5-6°C) може критично позначитися на стані тих посівів, які вже мають розвинену наземну масу», – зауважив Іван Кривенко.

За його словами, нині у регіонах господарювання BARTSOS Group (Вінницька обл.) не спостерігається повного відновлення вегетації озимих, адже для цього середні добові температури повітря повинні бути на рівні +5°C.

«У нас зараз денні температури коливаються в межах +5+7°C, а нічні – в межах 0°C і це стримує озимі від виходу із природного стану спокою. Втім, уже є певні тривожні дзвіночки», – додав Іван Кривенко.

Він також розповів, що стан озимих у компанії відрізняється, залежно від строків збирання попередника, підготовки грунту і строків сівби. Добре розкущені посіви в компанії отримали після озимого ріпаку і гороху, у фазі шильця або 2-3 листочків нині перебувають озимі після кукурудзи на силос і соняшнику. На стан посівів уплинув також дефіцит опадів під час осінньої вегетації.

Нагадаємо, грудневі опади були дуже важливими для озимих культур.