Як забезпечити оптимальне живлення соняшнику, – досвід
У господарстві «Агросвіт» перейшли на застосування КАС у посівах соняшнику, втім, від унесення добрив розкидним способом не відмовилися – вносять таким чином восени NPK під оранку в нормі 100-200 кг/га, залежно від культури, та селітру чи карбамід під передпосівну культивацію у нормі 100-150 кг/га, залежно від культури.
Про це розповів головний агроном підприємства Віталій Войцехівський в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.
За його словами, заорані добрива потрапляють у ґрунт на глибину 30-35 см, культиватор загортає їх на 5 см, таким чином забезпечуючи живлення сходів.
«Як відомо, основна проблема у живленні соняшнику виникає через його розгалужену кореневу систему, яка проникає в ґрунт на 2 м. А добрива сучасна техніка може внести максимум на глибину 70 см, зокрема, так працює оснащений бункерами для внесення добрив глибокорозпушувач, який одночасно їх вносить у ґрунт під час розпушування. Ми ж можемо добрива максимально глибоко приорати тільки на 30-35 см, а далі корінь соняшнику сам собі шукає поживу», – зазначив Віталій Войцехівський.
У господарстві мають чорноземи середньо- і легкосуглинкові опідзолені – для соняшнику це добрі ґрунти, йому запасів живлення там вистачає.
Торік соняшник додатково довелося ще й підживлювати по листку мікродобривом Розалік (2 л/га) – для зняття стресу. Воно містить магній і марганець, які підтримують рослину після температурних стресів, а також азот і сірку, що покращують ростові процеси.
Крім того, традиційно вносили бор у нормі 150 г/га для покращення цвітіння й зняття стресів.
Раніше повідомлялося, як у компанії «Агросвіт» оптимізували застосування добрив.