Хрущів на винограді прибирають трьома способами
Хрущів на невеликих ділянках знищують механічно, на більших – за допомогою біопрепаратів та птахів, а також інсектицидами з ґрунтовою дією.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
Механічний спосіб може бути використаний на невеликих площах і полягає в безпосередньому знищенні жуків шляхом струшування їх з кущів або знищення личинок та яєць під час перекопування ґрунту. Виловлюють хрущів і за допомогою світлових пасток. Доволі популярні пастки з пластикових пляшок або стаканчиків: ці нехитрі конструкції заповнюють водою з квасом або варенням і розвішують на кущах та деревах.
Біологічний спосіб боротьби полягає в обприскуванні біологічними препаратами та залученні комахоїдних птахів. Зокрема, граки значною мірою сприяють стриманню розмноження хрущів.
Хімічні заходи полягають у своєчасному обприскуванні рослин у період харчування жуків і обробці ґрунту в місцях концентрації жуків у період відкладання яєць і початку живлення личинок першого віку, бо личинок третього віку важче знищити. Оптимальний час внесення препарату в ґрунті — кінець травня — червень, коли личинки знаходяться у верхньому шарі ґрунту. Застосовують інсектициди, які мають ґрунтову дію, наприклад Актара, в. г. (0,4–0,6 кг/га), Конфідор, вд. к. (0,2–0,3 л/га), Золон, к. е.(1,0–3,0 л/га), Базудин, с. п. (20–20 г/10 л води), Фастак, к. е. (0,05–0,1 л/га) та найпопулярніший інсектицид від хруща Антихрущ, к. с. (0,2–0,3 л/га). Вони довго діють в ґрунті й ефективно захищають виноградні рослини від пошкодження кореневої системи личинками хрущів.
Читайте також: Назвали найшкідливішого хруща для виноградника