В ЗЕД-договорі варто прописали нюанси документального оформлення кредит-ноти
Кредит-нота — це документ, яким нерезидент повідомляє резидента про надання знижки чи сплату бонусу. Попри відсутність в українській практиці документообігу чіткої форми такого документа, він має базуватися на нормах договору постачання.
Про це розповіла АgroТimes Тетяна Паєнтко, керуючий партнер ТОВ «АК «Міжнародна правова безпека».
За її словами, кредит-ноту можна оформити як двосторонню додаткову угоду, лист від контрагента, акт про дефекти товару тощо (якщо кредит-нота спричинена дефектами товару).
Важливо, щоб цей документ мав у своєму складі весь перелік обов’язкових реквізитів первинного документа (відповідно до ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність»). Цей перелік реквізитів є типовим і, як правило, є у всіх документах, навіть тих, що готують нерезиденти.
«Отримуючи кредит-ноту, важливо пересвідчитися, щоб усі без винятку реквізити в ній були, адже зазвичай нерезиденти ставляться до оформлення первинних документів простіше, ніж українські суб’єкти господарювання. Як варіант, корисним буде прописати в ЗЕД-договорі умову про те, як саме треба буде документально оформити кредит-ноту, якщо в майбутньому вона може виникнути у відносинах із цим контрагентом, зокрема, через постачання неякісного товару», – зауважила Тетяна Паєнтко.
Нагадаємо, компаніям, які займаються ЗЕД, варто укладати письмові договори.