Овочі-Ягоди-Сад

Для досягнення ефекту інсектицидів на горісі потрібні допоміжни заходи

Для досягнення ефекту інсектицидів на горісі потрібні допоміжни заходи

Для досягнення високого ефекту в боротьбі з плодопошкоджуючими шкідниками не достатньо лише застосовувати інсектициди – треба проводити комплекс допоміжних заходів.

Про це в журналі «Садівництво по-українськи» пише науковець Інституту садівництва НААН кандидат сільськогосподарських наук Ігор Шевчук.

Цей комплекс складають наступні заходи:

  • у червні на стовбури дерев накладають ловчі пояси з гофрованого паперу, які раз в 8-10 днів переглядають, вибирають з них гусениць і знищують їх. Після збирання врожаю пояси знімають і спалюють. За допомогою ловчих поясів можна прогнозувати розвиток шкідника по куколкам, знищити велику кількість гусениць і зменшити шкоду, що наноситься плодожеркою.
  • для виловлювання метеликів лускокрилих шкідників з травня в крону дерев вивішують феромонні пастки, в садах встановлюють світлоловушки і ловчі коритця з харчовими пахучими приманками – патокою, компотом, хлібним квасом.
  • після збирання врожаю, навколо дерева на глибину 20-30 см перекопують грунт, закладаючи в глибокі горизонти кокони з гусеницями плодожерок, розташовані на зимівлю в рослинах, в поверхневому шарі грунту і на грунті.

Читайте також:Для захисту горіху його проріджують та знищують хворих «сусідів»