Овочі-Ягоди-Сад

У «ведмежого» фундука немає проблеми з сумісністю щеплених компонентів

У «ведмежого» фундука немає проблеми з сумісністю щеплених компонентів

В комбінуванні фундук ведмежий – ліщина відсутня проблема з сумісністю щеплених компонентів.

Про це свідчать спостереження науковців Інституту садівництва НААН України. несумісність відсутня як у саджанців, так і в дорослих екземплярів, повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».

«Підтвердженням довговічності і життєздатності такої комбінації служить 33-річний екземпляр сорту Боровський та ряду інших на підщепі фундук ведмежий, котрі успішно ростуть, розвиваються і приносять якісні плоди без будь-яких анатомічних чи фізіологічних проявів ознак несумісності», — розповідає доктор с.-х. наук, професор Микола Бублик.

У інших порід при несумісності компонентів чи різній силі їх росту спостерігається значна диспропорція щодо діаметру в місці зростання компонентів.

Результати досліджень свідчать, що висота штамба рослини впливає не тільки на габітус крони, швидкоплідність, а й на утворення прикореневої порослі у фундука ведмежого як підщепи в умовах тривалого експлуатаційного періоду такого саду, зважаючи на те, що дослідження по виділенню підщепних форм ліщини ведмежої тільки проводяться і їх поведінку необхідно оцінити в умовах розсадника і саду.

Фундук на деревовидній підщепі відзначається високою скороплідністю і продуктивністю.

Читайте також: Урожайність фундуку на ведмежому горісі зростає через 20 років до 112,3 ц/га