Як завантажувати силоси, щоб уникнути їх просідання
Порушення правил експлуатації елеваторного обладнання зазвичай призводить до виникнення нештатних ситуацій.
Про це в інтерв`ю журналу The Ukrainian Farmer розповів директор ТОВ «РІЛЯ Україна» Роман Семерак.
За його словами, проєктант закладає у розрахунках максимальне просідання в залежності від ґрунту. Якщо силоси елеватора встановлено не на палях (бо клієнт хоче зекономити), вони точно просядуть.
«З огляду на це в кожен силос за протоколом треба закладати по черзі однакову невелику кількість зерна, наприклад по 500 т, потім ще по 500, щоб усі силоси потроху завантажувалися з однаковим просіданням. Це входить у процес пусконалагодження», – зауважив Роман Семерак.
Він додав, що після перевірки сервісних інженерів в господарствах часто забувають про рекомендації та настанови щодо експлуатації обладнання й зсипають в один із силосів весь обсяг зерна, який був привезений з поля.
Силос, просідаючи від таких обсягів зерна, витискає ґрунт під два інших. Відповідно невдовзі силоси втрачають рівновагу.
«Виправляти покривлені транспортери й позаклинювані засувки дуже складно», – підкреслив Роман Семерак.
Він додав, що в одного з клієнтів під час буревію вирвало галерею через перенапруження її металу внаслідок просадки. Тому фахівцям «РІЛЯ Україна» довелося терміново виїжджати в господарство і рятувати об’єкт.
Нагадаємо, силоси RIELA захищені від корозії полімером завтовшки 0,2 мм.