Тваринництво

Запобігання ацидозу рубця: збалансована дієта з високим вмістом клітковини

Запобігання ацидозу рубця: збалансована дієта з високим вмістом клітковини

За проведення диспансеризації великої рогатої худоби слід звертати увагу на кількість тварин із ознаками ацидозу та здуття. Якщо таких понад 3%, рекомендується вдатися до профілактичних заходів для збереження продуктивності поголів’я.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Контроль за розвитком ацидотичного стану зазвичай досягається шляхом корегування раціону. Однак не існує єдиного правильного рішення. Профілактика розвитку ацидозу складається з комплексу заходів, направлених на збалансування раціонів за вмістом вуглеводів, додавання кормових добавок, розроблення схеми годівлі та забезпечення споживання корму в потрібній кількості кожною твариною під час кожного вживання корму.

Корови, яких годують збалансованим раціоном, лишаються у групі ризику в тому разі, якщо в них реєструють схильність до його надмірного споживання (конкуренція за корм).

Доцільно додавати до раціону додаткові джерела клітковини, особливо з довгими волокнами – це стимулює додаткову секрецію слини під час жування. Такий підхід особливо важливий за тривалого дефіциту корму або голодування.

Слід звертати увагу на ступінь змішування означеного типу корму з основним, щоб тварини не могли відсортувати «незручний» корм або взагалі від нього відмовитись.

За складання раціону для жуйних важливу роль відіграє адекватна його буферизація, якої можна досягти шляхом додаванням кормових буферів. Їх рекомендовано задавати тимчасово через короткий період ефективності буферів (бікарбонату натрію) в рубці. При цьому вони не можуть замінити комплексний вплив ефективних дієтичних волокон.

Для зниження ризиків розвитку підгострого ацидозу рубця до раціону додають пробіотичні препарати – найчастіше пропіонобактерії, лактобактерії й ентерококи.

Нагадаємо, річні економічні втрати через ацидоз рубця корів сягають від $400 на тварину.