Тваринництво

У Сінгапурі створили сир із мікроводоростей

Сінгапурська компанія Sophie’s BioNutrients розробила веганську альтернативу сиру на основі мікроводоростей, пише DairyNews.

Компанія співпрацювала з американським гігантом інгредієнтів Ingredion Idea Labs і створила рослинний сурогат сиру, багатий на вітамін В12.

«Мікроводорості – один із найбагатших поживними речовинами і пластичних ресурсів на планеті», – наголосив генеральний директор Sophie’s BioNutrients Юджин Ван.

За словами розробників, новий веганський сир може похвалитися всіма смаковими та текстурними якостями, які можна очікувати від справжнього молочного сиру. Крім того, одна 28-грамова порція продукту містить удвічі більше рекомендованої добової норми вітаміну В12.

Біореактори сінгапурського стартапу вимагають мінімальної кількості води та використовують в якості сировини місцеві харчові відходи: окару (побічний продукт виробництва тофу), патоку з цукрових заводів та відпрацьоване зерно з пивоварних заводів.

Створено два види сиру: один імітує напівтвердий чеддер і може бути нарізаний скибочками, натертий на тертці або розплавлений, а інший – сирне масло.

«Це – безмолочна і безлактозна альтернатива сиру, яка завдяки мікроводоростям забезпечує вищий уміст білка, ніж більшість доступних безмолочних альтернатив», – заявив Юджин Ван.

Оскільки сир із мікроводоростей не містить сої, горіхів чи глютену, він відкриває більше можливостей для веганів і людей з алергією чи непереносимістю.

Як повідомлялося, вчені імітують молоко для створення альтернативних веганських сирів.