Тваринництво

Контроль гігієни доїння допомагає у боротьбі з маститом корів

Контроль гігієни доїння допомагає у боротьбі з маститом корів

В Інституті тваринництва НААН встановили, що застосування препарату для консервації вимені під час запуску корів на сухостій дало змогу унеможливити випадки захворювання субклінічною і клінічною формою маститу. А крім цього, отримати якісне молозиво, підвищити середньодобовий надій на 9,6%.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Натомість у групі корів, де не використовували препарат, було зафіксовано випадки захворювання субклінічною формою маститу у 30% тварин і клінічною формою маститу – у 10%.

За доїння корів необхідно дотримуватися черговості: насамперед доять молодих і здорових корів, у кінці – тих, які йдуть на запуск і на лікуванні.

Доїльні апарати слід під’єднувати відразу після завершення підготовчих операцій. До моменту надягання доїльних стаканів дійки мають бути сухими.

Завжди треба здоювати вручну перші цівки молока з кожної дійки в контрольну чашку з екраном для візуального визначення симптомів захворювання корів на мастит. Перші цівки молока найнасиченіші щодо концентрації бактерій й соматичних клітин.

Після доїння оператор повинен переконатися, що вим’я корови повністю видоєне навіть за автоматичного зняття доїльних стаканів. Закінчивши доїння, треба обробити дійки дезрозчином задля профілактики запалень вимені. Адже після доїння сфінктер дійки залишається відкритим, а сама дійка – незахищеною від інфекцій.

Застосування дезрозчину з додаванням засобу для пом’якшення шкіри зменшує ризик виникнення розтріскувань, підвищує опірність проти проникнення бактерій.

Нагадаємо, гіперкератоз впливає на якість молока.