У Бессарабії вродили гарбузи
У органічному підприємстві «Дунайський аграрій», що в селі Саф’яни на Одещині цього року вродили гарбузи, проте через рясні опади та спеку стратила товарний вигляд цибуля та часник, погіршилася якість горошку.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Цибуля і часник після рясних опадів опинилися у воді. Потім встановилася така спека, що цибулини аж спеклися, товарний вигляд було втрачено. Від вологої погоди постраждав і урожай зеленого горошку. Збирали його під час дощів, а горошок, зібраний вологим, зберігається погано. Проте цього року в нас гарні гарбузи. Вирощуємо три сортотипи — Мускат де Прованс, Хокайдо і Батернат», – розповів власник господарства Роман Дяжук.
Він розповів, що культури для вирощування обирають після її випробування на невеликих площах.
«Так було з бататом. Починали на 0,5 га, тепер під ним понад 5 гектарів, тобто перейшли на промислові масштаби. До 15 гектарів збільшили площі під гарбузами. А ось із томатами був зворотний процес», – уточнив фермер.
Він пояснив, що площі під томатами довелося зменшити, оскільки не знайшли таких гібридів, які би давали якісну продукцію за органічного вирощування.
Зменшили до 1 га площу під цукіні, бо попит на них не такий великий, як очікували. Почали тестували фенхель, на черзі салати.
Читайте також: Українці найбільше в світі споживають гарбузів та кабачків