Агрономія

Як ефективно захистити соняшник у наступному сезоні

Як ефективно захистити соняшник у наступному сезоні

Практика останніх років доводить, що в системі захисту культури варто передбачити вчасне виконання операцій як за посухи, так і за рясних опадів, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Нинішнього року господарства, які не встигли вчасно вжити дієві засоби захисту посівів, спостерігали ланцюгову реакцію у вигляді поширення хвороб.

Деякі з хвороб можна проконтролювати на початкових етапах вегетації соняшнику, а саме – завдяки протруєнню насіння.

Небезпеку для посівів соняшнику нинішнього сезону становили фомоз, склеротиніоз, альтернаріоз, септоріоз, сіра гниль, іржа та пероноспороз.

За наявності вологи після сівби перші ознаки хвороб найчастіше проявляються вже у фазу 8–12 листків (вторинна інфекція). У цьому разі треба застосувати фунгіцид широкого спектра дії, з пролонгованою дією, який не завдасть додаткового стресу рослинам у разі засухи.

Фаза розвитку соняшнику 8–12 листків є також ідеальною для внесення рістрегулятора. Він має забезпечити зниження висоти рослини для проходження самохідних обприскувачів під час цвітіння, не травмуючи рослину, збільшення біомаси кореня, збільшення стійкості до вилягання та вирівнювання нерівномірних посівів.

Для знищення різноманітних шкідників у посівах культури слід застосовувати інсектицид.

Другу фунгіцидну обробку найефективніше запланувати на фазу середини цвітіння рослин соняшнику препаратом, що забезпечує контроль широкого спектра хвороб і тривалий фунгіцидний захист. У період цвітіння висока ймовірність внести інсектицид для контролю лускокрилих шкідників.

Нагадаємо, захист соняшнику в «Контінентал Фармерз Груп» базується на комплексних препаратах.