Агрономія

У господарствах A.G.R. Group удосконалили схему захисту озимої пшениці

У сезоні озимини-2020/21 у господарствах A.G.R. Group застосували ретельно розроблену схему захисту озимої пшениці з урахуванням погодних умов сезону, повідомляє AgroTimes.

Адже внаслідок великого снігу патогени добре перезимували, а весняно-літні дощі та висока температура створили сприятливі умови для розвитку таких хвороб, як септоріоз, піренофороз, гельмінтоспоріоз, іржаста хвороба й інших.

У компанії застосовують фунгіциди на озимій пшениці в наступні періоди: кущіння, початок виходу в трубку, поява та ріст прапорцевого листка, початок – середина цвітіння, молочна стиглість зерна. Можливі чотири схеми застосування фунгіцидів: від одного до чотирьох унесень, залежно від фунгіцидної програми захисту від хвороб.

Першу основну інсектицидну обробку проводять у фазу Т1 або в Т2. Додаткові обробки застосовують восени чи навесні в Т0 – залежно від рівня розвитку хвороб, або у фазу Т3 для захисту від фузаріозу колоса та в Т4.

За приклад можна навести одну із систем захисту озимої пшениці від бур’янів, хвороб і шкідників – на Сумщині (зона Лісостепу).

Планова врожайність культури – 5-6 т/га. Отже, у фазу Т1 вносять 1 л/га Хлормекват, по 0,01 кг/га Гармонік і Флейм, 0,1 л/га Флейм Плюс, 0,2 л/га Каратель, 0,3 л/га Фортеця, по 0,5 л/га Композит і Ескорт Біо. У фазу Т2 застосовують по 0,5 л/га Балеро і Старлайт, 0,2 л/га Каратель Плюс. А у фазу початок – середина цвітіння працюють сумішшю 0,5 л/га Фортеця і 0,2 л/га Альфазол.

Раніше науковець розповів про стратегію фунгіцидного захисту озимини на Півдні.