Агрономія

Cистема підживлення пшениці в «КСГ Дніпро» залежить від планової врожайності

У «КСГ Дніпро» озимій пшениці належить головне місце в зимовому клині. Cистема підживлення пшениці тут планується із розрахунку отримати врожайність на рівні 4,5-5 т/га.

Про підхід розповів Василь Гурін, керівник Новопокровського відділення «КСГ Дніпро», пише журнал The Ukrainian Farmer.

Торік як стартове добриво дали 100 кг/на сульфоамофосу. Основне підживлення провели у два етапи по мерзлоталому ґрунту – внесли відповідно на гектар 150 і 100 кг КАС.

«Цей рік такий унікальний, що якби нагодували пшеницю з розрахунку на врожайність 7 т/га, то стільки й отримали б. Але оскільки така кількість опадів випадає раз на десятиріччя, то краще не ризикувати, адже як видасться посуха, то за вкладених сім тонн, можна накосити три», – зазначив Василь Гурін.

Серед популярних у господарстві сортів озимої пшениці є вітчизняні та закордонні (Миронівського інституту пшениці, «Лімагрейн», «КВС»). Усі дають стабільну та більш-менш однакову врожайність – утім, цей показник здебільшого залежить від попередника, а не від селекції.

«Першими косимо перевірені часом Подолянку та Злуку, – розповів він. – Це наші „верблюди”, які в посушливих умовах регіону дають стабільні врожаї».

З «іноземців» найкраще цього року проявила Колонія, яка в бункер доплюсувала на 0,5 т/га більше, ніж інші сорти.

У новому сезоні, як і завжди, першим висіяли українські сорти по кращих попередниках, далі посіяли ячмінь (щоб він вчасно стартував), а потім повернулись до сівби іноземних сортів озимої пшениці.

Нагадаємо, «КСГ Дніпро» вивело алгоритм отримання стабільних врожаїв.