Агрономія

Високий рівень ґрунтового зволоження у деяких регіонах приніс «неочікувані» проблеми

Високий рівень ґрунтового зволоження позитивно вплинув на ростові процеси кукурудзи, проте така погода принесла і доволі «неочікувані» проблеми.

Про це у своїй статті у журналі The Ukrainian Farmer зазначив Євгеній Домарацький, професор кафедри рослинництва та агроінженерії Херсонського ДАЕУ.

Проблеми, зокрема, стосуються високого рівня забур’яненості посівів.

«Рослини, особливо на початкових етапах росту і розвитку, не здатні конкурувати з бур’янами, – зазначив він. – Інтенсивний розвиток їх був зумовлений розвитком «другої хвилі» під впливом постійного зволоження і в тих господарствах, де ґрунтові гербіциди не вносилися або були промиті в нижчі шари ґрунту».

На морфогенез кукурудзи за цьогорічних погодних умов впливали добір різностиглих морфобіотипів, а також строків сівби культури.

Науковець зазначив й те, що у вирощуванні кукурудзи за інтенсивного приросту надземної маси рослин в першій половині вегетації проблемою може стати сформована внаслідок перезволоження ґрунту поверхнева коренева система рослин.

Такий агроценоз надалі потерпатиме від прояву високих температур повітря (вищих за +30 °С) та відсутності опадів під час цвітіння рослин, а також дефіциту вологозабезпеченості рослин на завершальних етапах органогенезу.

Нагадаємо, сівба озимих на Чернігівщині затримується через перезволоженість ґрунту.