Вирощування салатів у теплиці рентабельніше, ніж у відкритому ґрунті
Завдяки швидкому росту рослин, відсутності кліматичних загроз, меншій кількості шкідників та 14 урожаям на рік, виробництво салатів у теплиці значно рентабельніше за таке у відкритому ґрунті.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«Плюс тепличного в тому, що продукція виробляється цілорічно, – розповіла Надія Марченко, агроном ТОВ «Вершки і корінці», що вирощує салати на гідропоніці на Київщині. – Тоді як фермер на ґрунті отримує в рік два обороти, рідше — три, бо може завадити спека, хвороби, шкідники, ми маємо 14 оборотів, бо наші сорти ростуть швидше і впродовж усього року. Навіть улітку ми виходимо на ринок у півтора раза частіше. Завдяки цьому наше виробництво рентабельніше, навіть за великих витрат електроенергії на роботу обладнання і освітлення взимку».
Крім того, тепличні салати соковитіші й ніжніші, ніж ґрунтові, бо весь час у воді. Ще вони не мають гіркоти, яка притаманна всім без винятку салатам.
«Просто наші не встигають її набути через те, що їхній термін вирощування в півтора-два рази коротший: польові ростуть від 60 до 75 днів, а тепличні — 30–40, – додала Надія Марченко. – Але для оформлення страви, мабуть, краще підійде польовий, бо він яскравіший».
Читайте також: «Вершки та корінці» розширять салатні теплиці до пів гектара