Агрономія

У США обмежать застосування неонікотиноїдів

Асамблея штату Нью-Йорк провела слухання з питання суворого обмеження використання пестицидів, застосування яких тягне за собою загибель медоносних бджіл і скорочення популяції інших представників живих організмів, пише wskg.org.

Як зазначив представник Національної ради з захисту ресурсів Ден Райчел, масову загибель медоносних бджіл учені пов’язують зі збільшенням використання пестицидів. Також він додав, що один урожай обробленого насіння містить досить активних речовин, щоб убити чверть мільйона бджіл.

Неонікотиноїди смертельно небезпечні не тільки для комах. Проникаючи в грунт і воду, вони можуть завдати шкоди птахам, ссавцям і навіть людям. Дослідження показують, що в організмах половини населення Америки міститься певний рівень цього пестициду.

Учені з Корнельського університету оприлюднили результати дослідження, яке показало, що використання хімічної речовини не завжди допомагає фермерам ефективно боротися зі шкідниками або підвищувати врожайність сільськогосподарських культур. Доктор Скотт Макарта, професор ентомології в Корнеллі, підкреслив, що фермери часто використовують неонікотиноїди як недорогий метод страхування від можливих навал шкідників.

Крім того, з плином часу у комах-шкідників розвивається імунітет до цієї хімічної речовини, що робить його неефективним. Втім, застосуванню пестициду є альтернативи: часта сівозміна і використання біологічних засобів боротьби зі шкідниками.

Законопроєкт обмежить внесення цієї хімічної речовини і не дозволить використовувати її для попереднього або профілактичного лікування рослин, однак дозволить застосовувати його в разі явного зараження посівів. Європейський Союз і Канада вже ввели аналогічні обмеження.

Обмежувальні заходи використання неонікотиноїдів уже схвалені сенатом штату.

Нагадаємо, британський уряд дозволив застосування неонікотиноїдів.