Херсонська лохина з тунелів може продаватися разом з чилійською
Рання лохина на Херсонщині достигає тоді, як у супермаркетах продається чилійська та грузинська. Але є потреба вирощувати ягоду ще раніше. І для цього необхідні тунелі з накриттям поліетиленовою плівкою.
Про це в колонці на AgroTimes написав Михайло Павлівський – керівник особистого підсобного господарства «Павлівські», що в селі Веселе на Херсонщині.
Господарство обробляє 18 га землі. Спеціалізуються на вирощуванні винограду, суниць садових, ожини, малини, лохини як у відкритому, так і в закритому ґрунті.
Лохину почали вирощувати на 1 га чотири роки тому і зараз планують накривати плантації тунелями.
«Оскільки наше господарство розміщене на Півдні, ми виходимо на ринок зі своєю лохиною одними з перших, – розповів Михайло Поплівський. – Цього року почали збирати врожай 15-го червня. Ми висаджували дворічки, тож перші ягоди мали вже минулого року. Тоді середня ціна на нашу лохину становила 380 грн/кг, цього року – трохи більше 300 грн/кг. Площа в нас невелика, ягоди дозрівали дружно, тож за три заходи ми все зібрали».
Лохина у Павлівських дозріває тоді, коли супермаркети можуть запропонувати покупцям ягоди з Чилі або Грузії.
«Але ж ми свою продукцію не фумігуємо, ми збираємо, охолоджуємо – і через 8 годин ягоди вже в Києві», – наголосив фермер.
Михайло Поплівський бачить комерційну доцільність отримувати ягоди ще раніше. Для цього для господарству і потрібні тунелі.
«Так, закритий ґрунт потребує інвестицій. Ми вкладаємо до 100 тис. доларів на гектар, щоб накрити посадки тунелями. Але вважаю, що справа того варта», – підкреслив фермер.
Крім того, захищений ґрунт дозволяє уникнути форс-мажорів: граду, шквального вітру, злив. Ягоди в таких тунелях не печуться, мають гарний товарний вигляд.
Читайте також: За досвідом до Павлівського