Сорт винограду Кардишах визнали найсмачнішим
Науковці Національного університету біоресурсів та природокористування України (НУБІП) провели дослідження якості одеських сортів винограду, вирощених в умовах півночі України – на Київщині. Найсмачнішим дегустатори визнали сорт Кардишах.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«За привабливість зовнішнього вигляду (9,7 бали) найвищим балом оцінено пізньостиглий сорт Комета, однак за смаковими властивостями та загальною оцінкою плодів цей сорт поступався іншим. Одномірні плоди темно-синього забарвлення щільно розташовані на великих гронах», – розповіла Олена Василенко, аспірант кафедри садівництва ім. В. Л. Симиренка НУБІП.
Дегустатори високо оцінили забарвлення (9,5 бали), консистенцію м’якоті (9,6 бали) та смакові властивості ягід сорту Загадка. Також відзначено мускатний смак та ароматичність (8,9 бали) плодів Кардишаха таїровського, гарну форму ягоди, консистенцію м’якоті та нарядність гроно в сорту Персей.
«Враховуючи появу сортів нового покоління, що відзначаються високою адаптивністю до факторів довкілля, а також у зв’язку з суттєвим потеплінням клімату за укривної культури всі досліджувані сорти одеської селекції в умовах Київщини формують стабільну продуктивність кущів», – констатувала доктор сільськогосподарських наук, член-кореспондент НААН України Тетяна Кондратенко.
Столові сорти Загадка, Кардишах таїровський, Кишмиш таїровський та Персей відповідають встановленим вимогам та є перспективними за рядом якісних показників (величина, нарядністю грон, гармонійність смаку тощо) для вирощування в умовах півночі за укривної культури винограду, повідомляють дослідники.
Читайте також: Вітчизняні вчені працюють над селекцією безнасінних сортів винограду