Овочі-Ягоди-Сад

Консультант порадив як підбирати ґрунт та воду для баштанних

Баштанні найкраще ростуть на незасолених піщаних та супіщаних супіщаних ґрунтах з нейтральною кислотністю, для їх поливу найбільше підходить річкова вода з нейтральною реакцією, зауважив агроном-консультант Валерій Помазнюк.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Думка, що кавунам та диням потрібно багато сонця, а де рости, їм все одно, — хибна. Баштанні вимогливі до ґрунтів і ніколи не дадуть урожаю на болотистих чи засолених землях. За структурою ґрунт має бути легким — піщаним або супіщаним, за кислотністю — близьким до нейтрального (pH 6,8–7,2). Тому перше, що має зробити фермер, — відвезти зразки ґрунту та води для поливу на аналіз», –порадив Валерій Помазнюк. 

За словами агронома-консультанта, Дніпровська вода завжди вважалася для зрошення найкращою, та останнім часом стала більш лужною: pH 7,5–8,0. 

«Це має насторожувати, бо рослини починають негативно реагувати на кислотність, близьку 8,0 одиницям. Приміром, за надлишку натрію хлору листя з країв може жовтіти», – наголосив він.

Як і решта гарбузових, кавуни та дині погано переносять будь-яку засоленість хлоридами, сульфатами, карбонатами, бікарбонатами та іншими розчинними солями.

«Концентрацію солей вимірюють кондуктометром (солеміром), який пропускає електричний струм крізь солі, що присутні в ґрунтовому чи водному розчині, – нагадав спеціаліст. – Залежно від кількості солей (одиниця вимірювання — ЕС) можна визначити потенційні втрати врожаю. За 2,5 ЕС — 0% втрат, 3,3 ЕС — 10%, 4,4 ЕС — 25%, 6,3 ЕС — 50%, 10 ЕС — 100%. Якщо ЕС ґрунту перевищує допустимі показники, то проводять меліоративні роботи. Засоленість води простіше корегувати через систему фертигації».

Читайте також: Баштанні в закритому ґрунті