Овочі-Ягоди-Сад

Обприскувач виїздить на картопляне поле до 10 разів за сезон

Обприскувач виїздить на картопляне поле до 10 разів за сезон

У ФГ «Напорівське», що в селі Лукашівка на Чернігівщині займається промисловим вирощуванням продовольчої картоплі, за сезон проводять 4 фунгіцидні обробки, 2 гербіцидні й 1–2 інсектицидні.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«У картоплі три основні хвороби: ризоктоніоз, фітофтороз і альтернаріоз, – розповів керівник господарства Григорій Ткаченко. – Профілактику грибних хвороб починаємо з моменту садіння картоплі. Увесь насіннєвий матеріал під час висаджування обробляємо протруйником на основі азоксистробіну, а також рідким фосфором для забезпечення рослин під час проростання цим елементом, бо в разі нестачі фосфору рослина не зможе закласти велику кількість бульб. Обробку насіння проводимо в саджалці, вона обладнана протруювачем. Рідку бакову суміш завантажуємо в бак саджалки. Бульби обробляються і одразу висаджуються» 

Потім захищають картоплю препаратами фунгіцидної групи: Танос, Курзат М, Акробат, Ревус тощо. Іноді застосовують біопрепарати. 

«Наприклад, якщо з’являється альтернаріоз, то обробляємо рослини біопрепаратом Планриз, якщо фітофтороз, застосовуємо хімічні фунгіциди Курзат М або Арева Голд» , – уточнив фермер.

Проти  шкідників під час вегетації застосовють  інсектицид Престо на основі клотіанідину і лямбда-цигалотрину. 

«Як правило, проводимо за сезон 4 фунгіцидні обробки, 2 гербіцидні й 1–2 інсектицидні. Тобто обприскувач виїздить на поле до 10 разів протягом вегетативного періоду», – підсумував Григорій Ткаченко.

Читайте також: Протруйники картоплі перевірили на ефективність