Спеціаліст розповів про особливості обробки саду міддю
Для зниження інфекційного фону та профілактики парші та інших хвороб одразу після збирання врожаю слід провести оброблення саду мідьвмісними фунгіцидами, радить продакт-менеджер компанії «Нуфарм Україна» Сергій Панасенко.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«Діючим агентом у будь-якому мідьвмісному препараті є іони міді, але характер їх вивільнення і, відповідно, ефективність залежить від сполуки, яку використовують у тому чи іншому препараті. Наприклад, препарати Чемпіон та Чемп Ультра на основі гідроксиду міді мають здатність дуже швидко вивільняти іони міді. У вологих умовах фактично вся мідь у вигляді іонів доступна одразу. Це і забезпечує їхню високу стартову ефективність. Особливістю таких препаратів є те, що у деяких умовах та у максимальних нормах витрати вони можуть викликати опіки на листках, тому найбільше підходять для оброблення саду по сплячій бруньці та по зеленому конусу, а також після збирання врожаю, коли кутикула листка вже достатньо груба для того, щоб спокійно витримати таку дозу іонів міді», – розповів Сергій Панасенко.
Він також згадав, що препарат Купроксат має у своєму складі сульфат міді триосновний. Він підтримує належну концентрацію іонів міді на поверхні листка протягом тривалого часу.
«На ринку ще є препарати на основі оксихлориду міді (або хлорокису міді — що є однією і тією ж сполукою). Зважаючи на формулу оксихлориду, 75% міді у цій сполуці перебуває у формі гідроксиду та є доступними одразу після застосування, а 25% — у вигляді хлориду міді, що є доволі стабільною молекулою і іонів практично не вивільняє. У таких препаратах 25% міді є неактивною і рано чи пізно змивається опадами та потрапляє на землю. Тому норму витрати препаратів на основі оксихлориду міді слід розраховувати по металічній міді та підвищувати на 25% для отримання того ж рівня ефективності, що й препарати на основі гідроксиду чи сульфату міді триосновного», – порадив спеціаліст.
Читайте також: Селекціонер поділився своїм переліком препаратів захисту винограду