Яблунева плодожерка здатна знищити увесь врожай, - експерт
Яблунева плодожерка – один із найбільш небезпечних шкідників плодових культур. Крім яблуні та груші, вона пошкоджує плоди сливи, аличі, абрикоса, черешні, персика і деяких інших культур.
Про це розповів канд. с.-г. наук, експерт компанії BASF Володимир Воєводін, пише журнал «Садівництво по-українськи».
Зазначають, що в недостатньо захищених садах пошкодження плодів може сягати 80-90%, які передчасно опадають і загнивають, втрачають товарну якість. В умовах України яблунева плодожерка розвивається здебільшого в двох поколіннях, у південному регіоні – частково в трьох.
«Гронова листокрутка (Lobesia botrana Den. et Shiff.) має найбільше економічне значення. Зустрічається у всіх зонах виноградарства. Чисельність і шкідливість її залежить від своє[1]часності і якості захисних заходів. Гусениці гронової листокрутки пошкоджують зав‘язі, зелені і дозрілі ягоди, які засихають, осипаються або загнивають. Втрати урожаю при цьому складають 25-30%, а при високій чисельності шкідник може знищити практично весь урожай», – йдеться у статті.
Також зауважують, що на Півдні України в окремі роки спостерігається продовження льоту метеликів третього покоління, що можливо, є початком розвитку четвертого покоління шкідника.
Нагадаємо, для боротьби з яблуневою плодожеркою ведуть календар погоди.