З додаванням молочної сироватки до раціонів бройлерів скорочуються витрати корму
Суха молочна сироватка, попри свою цінність, мало вивчена у зоотехніці. Наразі немає рекомендацій із технології її введення до наявної схеми виробництва комбікормів на підприємствах, пише журнал «Наше птахівництво».
Тому вчені досліджують ефективність використання сухої молочної сироватки у комбікормах для бройлерів.
Так, було проведено два науково-виробничих досліди – на раціонах пшеничного та ячмінного типів, а також виробничу перевірку на бройлерах.
За додавання сухої молочної сироватки в комбікорми на основі пшениці збереженість бройлерів була на рівні 97-99%, птиця росла краще.
Витрати корму на одиницю продукції за використання комбікормів із сухою молочною сироваткою скоротилися на 2,6-5,9%.
Перетравність протеїну комбікормів у курчат дослідних груп була вищою на 0,12-0,68%.
Результати досліду із комбікормами ячмінного типу також підтвердили ефективність використання сухої молочної сироватки в їхньому складі. Збереженість бройлерів дослідних груп була 97-100%. При цьому півники набирали живу масу інтенсивніше, ніж курочки.
Жива маса курчат 21-денного віку дослідних груп із комбікормами ячмінного типу с сироваткою була вищою, як порівняти з контролем, на 3,4-11,8%.
За згодовування комбікормів, що містили 1%, 2%, 3% і 4% сухої молочної сироватки, витрати корму були нижчими, як порівняти з контрольною групою, на 2%, 3,6%, 4,1% і 5,2% відповідно.
Перетравність протеїну за введення до комбікорму 1-4% сухої молочної сироватки зростала на 0,5-1,93%.
Виробнича перевірка встановила, що додавання сухої молочної сироватки кількістю 2% до комбікормів для бройлерів підвищує живу масу курчат до кінця періоду відгодівлі, як порівняти з базовим варіантом, на 6,38%, скорочує витрати корму на 1 кг приросту на 1,14%.
Додавання 4% сухої молочної сироватки дало змогу збільшити живу масу курчат на 8,13% і скоротити витрати кормів на 1 кг приросту на 2,22%.
Як повідомлялося, альтернативну сировину треба вводити вже зі стартових кормів для птиці.