Оприлюднено аналіз стану овочевих культур
У кінці червня на овочах активно розвиваються колорадські жуки, листогризучі совки, білани, молі, попелиці, білокрилки, цибулева муха, прихованохоботник, попелиці, трипси, совки. З хвороб – фітофтороз, альтернаріоз, пероноспороз, антракноз, бактеріоз.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Держпродспоживслужби.
«Скрізь у плантаціях картоплі, томатів продовжується активний розвиток колорадського жука, – йдеться у повідомленні. – Посадки заселені усіма стадіями фітофага. У приватному секторі та у господарствах шкідливі комахи виявляються на всіх посівах за заселення 20-100% кущів за чисельності на заселену рослину: 1-5 імаго, 1-2 яйцекладки та 5-15 личинок. Тривають масові обробки картоплі дозволеними інсектицидами».
Зазначається, що прояв фітофторозу, альтернаріозу картоплі, томатів відмічається в усіх зонах вирощування.
Повсюди на капусті в різних ступенях шкодять листогризучі совки, білани, молі, попелиці.
«Переважно в присадибному секторі Волинської, Івано-Франківської, Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької областей розпочалось масове заселення капусти білокрилкою. Заселено та пошкоджено 88% рослин, за середньої чисельності 8- 14 екз. на рослину».
Додають, що на цибулі шкодять цибулева муха та прихованохоботник, з хвороб – пероноспороз. На огірках шкодять попелиці, трипси.
Також згадується, що погодні умови сприяли ураженню овочевих культур пероноспорозом, антракнозом, бактеріозом.
На баштанних культурах (кавуни) відмічено появ фузаріозного в’янення.
В агроценозах триває літ метеликів підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, відроджуються та живляться гусениці на сої, соняшнику, кукурудзі та овочах. Гусениці за середньої чисельності 0,5-2, осередково до 6 екз. на кв.м пошкодили 5-12% рослин просапних культур.
Читайте також: Капусті стали шкодити білокрилки та коричневий мармуровий клоп, а томатам – Tuta absoluta