Агрономія

Ефективність роботи ґрунтових гербіцидів пов’язана з двома чинниками

Висока ефективність роботи ґрунтових гербіцидів безпосередньо пов’язана з вологістю ґрунту і технологією внесення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

За розчинністю у воді ґрунтові гербіциди можна розташувати від найбільш до найменш розчинних у такому порядку: метрибузин, s-метолахлор, ацетохлор, пропізахлор, прометрин, атразин, тербутилазин, трифлуралін, пендиметалін.

Через високу розчинність у воді більше промиваються метрибузин, s-метолахлор, ацетохлор, пропізахлор. Слабо або майже не мігрують по профілю діючі речовини з класів триазини та динітроаніліни.

Технологія застосування ґрунтових гербіцидів варіюється залежно від умісту вологи в ґрунті. Препарати з діючою речовиною ацетохлор або метолахлор, наприклад, рівномірно розподіляються у верхньому шарі ґрунту (3-5 см) тільки за випадання 10-15 мм опадів.

У вологих умовах обприскування ґрунту хлорацетамідами проводять одразу ж після сівби без загортання. Іноді рясні опади, що випали протягом семи днів після оброблення гербіцидами, можуть їх промити на легких ґрунтах у зону проростання насіння. У разі очікуваної посухи слід неглибоко загорнути їх легкими боронами.

У посушливих умовах обприскування ґрунту можна здійснювати за 1-3 дні до сівби й загортати препарати в ґрунт культиватором із S-подібними робочими органами або пружинною бороною на глибину насіння 5-6 см.

Препарати групи триазинів набагато гірше розчиняються у воді, тому їх часто заробляють у ґрунт або до сівби (культиватором), або до появи сходів (боронами).

Як повідомлялося, цього року гербіцидна обробка ярого ячменю доцільна лише на розкущених рослинах.