Картоплю в «Межирічці» удобрюють двома видами органіки
ФГ «Межирічка» з Радомишльського району Житомирської області Микола Бойченко
Фермер Микола Бойченко, (ФГ «Межирічка»), що в Радомишльському районі Житомирської області вирощує 300 га картоплі. Навіть без поливу отримує врожай 30 т/га. Не в останню чергу й завдяки органічним добривам: сидератам, гною та перегною, якими в комплексі з міндобривами підживлюють поліський ґрунт.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
«За технологічною картою попередниками картоплі є горох, пшениця, жито. Після жнив як сидерат висівають олійну редьку. У першій-другій декаді жовтня її задисковують і проводять зяблеву оранку, а в першій декаді листопада фрезерують на глибину 40 см, аби не допустити створення ґрунтової підошви», – зазначає видання.
Восени чи ранньої весни вносять мінеральні добрива: на кожен гектар — по 300 кг калійних добрив, 200 кг аміачної селітри та 350 кг комплексного YaraMila Cropcare 11–11–21.
«У березні по оранці розкидають зрілий гній, по 20 т/га, – зазначається у статті. – ФГ «Межирічка» — одне з небагатьох господарств, яке може собі дозволити таку розкіш, бо в його корівниках утримується 650 голів ВРХ. Перед внесенням гній проходить аерацію — процес, під час якого аеробні мікроорганізми насичують масу киснем, до того ж це зменшує інтенсивність неприємних запахів.Для підвищення родючості також розводять каліфорнійських черв’яків, яких завезли кілька років тому. На відміну від місцевих видів, каліфорнійські черв’яки швидше переробляють компост. Щоб створити їм комфортні умови, компост зволожують (на 1 т — 2 т води) і за допомогою компресора збагачують повітрям. Вносять його на поля разом із гноєм. Урожай на такій підживі суттєво збільшився у перший же рік застосування».
Читайте також: Ранню картоплю краще удобрювати перегноєм