Овочі-Ягоди-Сад

Посівного матеріалу картоплі української селекції фізично не вистачає

Посівного матеріалу картоплі української селекції фізично не вистачає

Фермер Микола Бойченко, (ФГ «Межирічка»), що в Радомишльському районі Житомирської області вирощує 300 га картоплі. Для цього потрібно 40-60 тонн елітних насіннєвих бульб. Донедавна він користувався посівним матеріалом вітчизняної селекції, але змушений був переходити на матеріал іноземної селекції, бо вітчизняного фізично не вистачає.

Про це повідомляє журнал «Плантатор»
«Щоб здійснити посадку на площі під 300 га, господар має підготувати до 1 тис. насіннєвих бульб, – зауважує видання. – Щороку закуповує еліту по 40–60 т. Першу і другу репродукції вирощує, а третю розпродає повністю як продовольчу, щоб наступного року знову посадити еліту. Виходить чотирирічний картопляний цикл, як і має бути для отримання здорової продукції».

Починаючи з 1992 року й до недавнього часу, господарство користувався сортами Поліської дослідної станції: Поліська 96, Саманта, Поліська рожева, Тетерів. 

Народжені на Поліссі, вони більш пристосовані до місцевих умов, стійкі до низки хвороб і шкідників, доволі врожайні. Без поливу тут отримували 30 т/га.

«Але за всі роки Незалежності так і не було створено потужної насінницької бази цих та інших вітчизняних доробок, – наголошує видання. – Бульб еліти на таку площу, як у «Межирічці», елементарно не вистачає. Фермер був вимушений поступово відходити від українських сортів і перелаштовуватися на іноземні: Арізона, Пікассо, Рів’єра, Коломба тощо. На полях Бойченка залишилося кілька невеликих демоділянок, на яких місцеві селекціонери відчайдушно продовжують свою дослідницьку роботу».

Читайте також: Всеукраїнський День картоплі проведуть 26-27 серпня на Херсонщині