Агрономія

ЄС має намір оздоровити до 75% ґрунтів до 2030 року

Країни Євросоюзу активно працюють над здоров’ям ґрунтів і ставлять перед собою нові цілі, згідно з якими сільгоспвиробники повинні використовувати меншу кількість добрив і хімічних засобів захисту рослин для вирощування своєї продукції, пише Аgrarheute.com.

Так у травні 2021 року Комісія ЄС представила черговий план дій, спрямованих на вивільнення ґрунту, води і повітря від шкідливих речовин, чим наблизилась до досягнення мети європейського «зеленого курсу».

Як відзначають автори плану, основне завдання для країн Євросоюзу створити всі передумови, щоб повністю знизити забруднення навколишнього середовища з мінімізацією загрози для здоров’я людини і природних екосистем.

Європейські фермери і далі планують дотримуватися курсу стратегії «від ферми до виделки», згідно з яким застосування хімічно небезпечних ЗЗР повинне бути знижене на 50% до 2030 року.

Також стало відомо, що Єврокомісія залишить за собою право вводити додаткові правила для обмеження викидів забруднюючих речовин в АПК. Першочергово це торкнеться викидів аміаку, що виникають в процесі внесення гною в грунт. На даний момент експерти вивчають, наскільки такі посилення правил доцільні. У той же час фахівці позитивно оцінюють цю можливість у рамках спільної сільськогосподарської стратегії.

Ще одна частина стратегії, яку планують реалізувати до 2030 року – скорочення екосистем в країнах ЄС, де забруднюючі речовини в повітрі загрожують біологічному різноманіттю.

У планах скорочення таких площ щонайменше на 25% з подальшим збільшенням кількості площ з повністю здоровим грунтом до 75%.

Нагадаємо, процес деградації ґрунту невдовзі може стати незворотнім.