Тваринництво

За тривалих високих температур збереженість стада птиці знижується на 3,6%

За тривалих високих температур збереженість стада птиці знижується на 3,6%

Втрата апетиту – одна з найхарактерніших ознак стресової реакції птиці на високу температуру повітря. В неї погіршуються показники зростання і продуктивність, пише журнал «Наше птахівництво».

Наслідком теплового стресу в птиці є збільшення витрат кормів на одиницю продукції і погіршення її якості. Адже за високих температур повітря у птиці суттєво погіршується ефективність травлення.

Якщо температурний стрес виникає у бройлерів на кінцевих строках вирощування, то буває сповільнення приросту живої маси більш як на 6%. При цьому також погіршується конверсія корму: витрати корму на отримання 1 кг приросту зростають майже на 6%.

Висока температура у приміщенні призводить до погіршення економічних показників вирощування птиці. Це пов’язано насамперед із падінням продуктивності в стаді. Так, за тривалого впливу екстремально високої температури на несучок, окрім того, що в стаді щонайменше на 10% зменшується продуктивність, також погіршується якість яйця: зменшується його маса, тоншає шкаралупа.

Це спричиняє знижений лужний резерв крові через спеку та погіршення функціональної активності щитоподібної залози, а також порушення обміну кальцію.

Бройлери відмовляються від корму, а  отже, падають прирости.

З підвищенням температури повітря від 25 °С до 28 °С у курей зменшується споживання корму на 3-5%, зростає споживання води і рівень газообміну. За підвищення температури повітря у пташнику до 30 °С знижується споживання корму щонайменш на 20-25%.

За температури повітря 35-40 °С температура тіла птиці підвищується на 0,5-1 °С, а за 41-44 °С – на 1,5-2 °С, після чого спостерігається коматозний стан птиці, а за 12 годин вона гине.

За тривалого впливу екстремально високих температур у стаді зростає рівень захворюваності й відсоток падежу птиці. Показники збереженості знижуються на 3,6%.

Нагадаємо, ефірні олії допомагають запобігти тепловому стресу в птиці.