Агрономія

Агроном назвав дві головні причини недобору врожаю соняшнику

У вирощуванні соняшнику потрібно чітко розуміти причинно-наслідкові зв’язки всіх агрономічних рішень, аналізувати їх і враховувати отриманий досвід наступного сезону. Особливо чітко таку необхідність продемонстрував минулий рік.

Про це AgroTimes розповів Олег Фурманець, агроном ТОВ «Захід Агропром».

«Однією з основних помилок колег були ранні строки сівби, як наслідок – по всій Україні отримали проблему з філодіями», – розповів фахівець.

Друга помилка, якої припускаються досить часто, – загущені посіви.

«Я розумію, що фермери, які не впевнені у своїх сівалках й агрономах, перестраховуються вищими нормами висіву (60-75 тис. насінин/га), але потім витрачають більше ресурсів, ніж це потрібно, але не заробляють більше, бо у вирощуванні соняшнику немає залежності між більшою густотою стояння рослин і урожайністю», – пояснив агроном.

Навпаки, має бути баланс і дуже тонка межа між економічною доцільністю. Тому компанія «Захід Агропром» тяжіє до зменшення густоти стояння на гектар до 50 тис. рослин.

Торік експериментували саме з цією густотою. Цього року закладуть досліди з густотами, стартуючи від 30 тис. насінин/га, бо мають досвід дуже успішного вирощування таких посівів.

Нагадаємо, оптимальні строки сівби соняшнику мають переваги над ранніми.