Якість заготівлі бобових кормів можна підвищити
Бобові культури, на відміну від злакових, мають деякі особливості, що ускладнюють роботу тваринників на заготівлі силосу і навіть дещо розчаровують їх.
Бобові вирізняються з-поміж інших культур, що використовують у годівлі худоби, високим умістом білка і низьким умістом придатного для використання цукру.
Крім дефіциту традиційних вуглеводів, бобові культури багаті на так звані буферні речовини, які уповільнюють зниження рівня pH і таким чином перешкоджають розмноженню шкідливих мікроорганізмів, що порушують процеси ферментації.
Дещо підвищити вміст цукру можна шляхом прив’ялювання зеленої маси. Проте цей агрозахід одночасно призводить до масових втрат листя – найпоживнішого в рослини.
Щоб уникнути подібних проблем, компанія «Шауманн» у своїх дослідженнях використала спеціальний штам Lactobacillus paracasei, що виробляє молочну кислоту з фруктанів (крохмалеподібних речовин, які бобові рослини використовують для власного життєзабезпечення).
Ще один штам – Lactococcus lactis, крім участі в бродінні, виробляє речовину, що перешкоджає розмноженню основних шкідників трав’яних силосів – клостридій.
Виявлення та дослідження цих штамів дозволило компанії створити продукти, що значно підвищують якість заготівлі кормів із бобових рослин. Так, було створено біологічний консервант (продукт для силосування люцерни й конюшини в нижньому діапазоні сухої речовини – 25-35%), який офіційно визнано силосувальним засобом для бобових культур із одночасною протидією клостридії.
Як повідомлялося, Ristone Holdings сконцентрується на правильній заготівлі силосу і сінажу.