Як розташування саду впливає на стійкість до приморозків
Розташування саду має сплив на сійкість до приморозків: дерева на північних схилах пізніше квітують і не потрапляють під основні хвилі ранкових морозів, щільні огорожі та лісополоси затримують холодний вітер, а водойма пом’якшує температури.
Про це повідомляє журнал «Садівництво по-українськи».
«З погляду охорони перед приморозками рекомендованими є схили, звернуті до півночі, бо таке розташування забезпечує пізніше квітування рослин. Усі чинники, що ініціюють розвиток і цвітіння, знижують опірність рослин приморозкам», – зазначає Роберт Сас, дорадник Інституту практичного садівництва (IPSAD, Копана, Польща). Він також згадує про хімічні засоби, що затримують цвітіння.
«Щільні огорожі, будинки й інші споруди затримують плин повітряних мас. Тому садівники, які планують методи захисту від приморозків, мусять найперше визначити, у який спосіб топографія місцевості впливає на температурний розклад у їхньому саду, – наголошує сеціаліст. – Наявність водозборів також впливає на регуляцію. Навіть невеликий став чи озеро поблизу саду може значно зменшити втрати від приморозків».
Роберт Сас додає, що вищі втрати внаслідок приморозків настають у забур’янених садах.
«Тому, якщо є ризик приморозків, бур’яни в саду слід скосити», – радить він.
Читайте також: Ґрунт впливає на ступінь ушкодження саду приморозками