Журавлина, вирощена за методом лохини, часом удвічі урожайніша
Мешканець Житомирщини, спеціаліст із розсадництва Володимир Дмитрієв із десяток років вирощує поширені північноамериканські сорти: ранній Бен Лір, середній Стівенс, пізній Пілігрим за разом з лохиною за однаковою технологією. Як результат, у деякі роки журавлина дає удвічі більший урожай за лохину.
Про це повідомляє журнал «Плантатор».
Володимир Дмітрієв розміщує журавлину рядами поміж рядів лохини, хоча деякі спеціалісти з ягідництва вважають цей метод помилковим.
«Володимир Ігорьович вдався до нього, бо оцінює потреби обох рослин як однакові: легкий ґрунт, кисла реакція (pH 4–5,5), крапельний полив м’якою водою, – зазначає видання. – Тому для обох культур і ділянку готує однаково. Копає траншеї завглибшки 30–40 см. На 10 см засипає їх дренажем: битою цеглою, камінням, корою або тріскою. Далі підсипає підготовлений ґрунт (2/3 материнської землі плюс 1/3 торфу або тирси), утворивши гряду 15 см заввишки. Завдяки гряді земля не ущільнюється й досягається добра аерація коренів. Мульчувальний матеріал зберігає вологу та боронить від бур’янів. Якщо рівень pH підвищується, підкислює з поливом. Словом, усе, як для лохини».
У статті підсумовується, що в результаті у деякі роки журавлина дає удвічі більший урожай за лохину.
Читайте також: Журавлина менш рентабельна, ніж лохина, – експерт